Žemaitijos metų paminėjimas

„Vyturėlių“ grupės ugdytinė Ugnė Balčiūnaitė ir Dainius Bagdonas iš  „Šnekučių“ grupės dalyvavo skaitovų šventėje „Pasirokoukiam žemaitiška“, kuri  vyko „Masčio“ darželyje.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Regina Pronckienė ir Sandra Pranskuvienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 26 Lapkritis 2019 12:18 )

 

Linksmųjų mankštų maratono savaitė

Dangus verkia, saulutė - užgulta tamsių debesėlių - negali mums nusišypsoti.  Vandens lašeliai grįžta į žemę ir dosniai ją drėkina. Mūsų vaikučiams nėra kada liūdėti dėl  blogo oro -  jie mokykloje smagiai ir naudingai leidžia laiką. Ką tik baigėsi linksmųjų mankštų maratonas.  Sportavo tiek 1-4 klasių mokiniai, tiek ir priešmokyklinio ugdymo vaikai bei mūsų mažieji - ikimokyklinukai. Dalinamės smagiomis mankštelių akimirkomis.
 
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Judita Mažrimienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019 14:11 )

 

Vaikai lavina I-osios pagalbos įgūdžius

Po rudens atostogų  susirinkę  mokyklos vaikai  apžiūrinėjo (į)kandimo žaizdas. Su vaikais aptarėme, kuo pavojingos šios žaizdos. Mažieji mokėsi teikti I –ąją pagalbą, išvalyti, sutvarstyti sužeistą kūno vietą.  Taip pat sužinojo, kad, įkandus gyvūnui, būtina kreiptis į gydymo įstaigą ir  skiepytis nuo pasiutligės. Džiugu, kad, paklausus, kaip iškviesti pagalbą, beveik visi vaikai atsakė teisingai – skambinti pagalbos telefono numeriu 112.  
Šis užsiėmimas vaikams labai patiko ir suteikė daug žinių bei praktinių įgūdžių.

Visuomenės sveikatos priežiūros  specialistė  Judita Mažrimienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 12 Lapkritis 2019 10:46 )

 

Antrokų išvyka į spaustuvę „Spaudos lankas“

Kiekvieną rudenį mūsų  mokyklos mokiniai susipažįsta su tėvelių, senelių profesijomis, verslais.
Šiais metais, lapkričio 7 d., antrokai lankėsi A. Baltmiškio spaustuvėje „Spaudos lankas“. Vaikus maloniai pasitiko Jogailės tėtis ir seneliai. Parodė spaustuvės produkciją: bukletus, atvirutes, knygeles, plakatus, net vėliavas su atspaustais herbais. Vėliau mokinukai, lydimi Jogailės močiutės, keliavo po spaustuvės erdves. Antrokai sužinojo, kad spaustuvėje dirba buhalteris, kuris viską apskaičiuoja: pajamas, išlaidas. Tik šios profesijos pavadinimą mokiniams sunkiai sekėsi ištarti. Labiausiai mažuosius sužavėjo dizainerių darbas. Jie atidžiai apžiūrinėjo kompiuterių ekranuose matomus spalvinimo knygelių viršelius, klausėsi dizainerių pasakojimo, kaip kuriami paveikslėliai. Antrokai negalėjo atsitraukti nuo ypatingos mašinos, kurioje, lazerio pagalba, ant išdėliotų pieštukų  buvo rašomas užrašas  - “Saulėtekio“ pradinės mokyklos antrokas. Vėliau šiuos pieštukus mokiniai gavo dovanų ir labai džiaugėsi. Antrokai smalsiai apžiūrėjo ir kitas mašinas, stebėjo, kaip lazeriu spausdinamas didžiulis plakatas, kaip per keturias spausdinimo mašinas „prakeliavęs“ baltas popieriaus lapas virsta spalvotu paveikslu. Taip pat  susidomėję antrokai domėjosi popieriaus pjaustymo mašina, kurią dar vadina „giljotina“. Beje, antrokas Elvinas visiems puikiai paaiškino, ką šis žodis reiškia.  Prie mokinių akių aštrūs peiliai akimirksniu  supjaustė storą krūvelę popieriaus lapų. Vaikai sužinojo, kad spaustuvėje reikia dirbti ir su yla, plaktuku, susiūti popierių virvute. Su šiais įrankiais  dirbo knygrišė ir parodė  savo pagamintus storus, lėktuvų pilotams skirtus pildyti, žurnalus.
Išvyka mokiniams paliko didžiulį įspūdį. Antrokai daug sužinojo apie spaustuvėje dirbančių žmonių darbus, profesijas. Mokiniai suprato, kad norint dirbti spaustuvėje, reikia turėti   žinių,  daug ir nuolat mokytis.

 2 klasės mokytoja Jolanta Radžiuvienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 12 Lapkritis 2019 09:15 )

 

Tarptautinė pyragų diena

Nuo pat ryto salėje šurmuliavo „Pyragų turgelis“. Prisidėdami prie Tele-3 akcijos „Išsipildymo svajonės“  darželiečiai kartu su tėveliais prikepė kalnus pyragų, o mokiniai jais vaišinosi ir aukojo pinigėlius Tele -3 akcijai. Paaukota -  100€.
Dėkojame kepusiems, dėkojame prekiavusiems, dėkojame aukojusiems, o, svarbiausia - džiaugiamės, kad taip aktyviai ir dosniai prisidėjome prie ligoniukų svajonių išsipildymo.

Administracija

Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 06 Lapkritis 2019 15:31 )

 

Varžytuvės ,,Mona krašts – Žemaitėjė“ Varniuose

Spalio 23 dieną Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje vyko rajono pradinių klasių varžytuvės ,,Mona krašts – Žemaitėjė“. Šį renginį, skirtą Žemaitijos vardo 800 metų paminėjimo sukakčiai, surengė rajono pradinių klasių metodinė taryba. Po trumpos mokyklos šeimininkų programėlės, mokiniai,  pasiskirstę į 9 spalvotų obuolių komandas, atsakinėjo į klausimus apie Žemaitijos krašto vietoves, jo įžymius žmones. Sekanti užduotis buvo  – išsiaiškinti retai mūsų šnekamojoje kalboje vartojamus žemaitiškus žodžius. Ši užduotis  pasirodė pati sunkiausia, todėl, kad namuose vis mažiau šnekama žemaitiška tarme.  Komandoms atiteko ir dar viena užduotis- sudėlioti žemaitiško patiekalo dėlionę -  žemaičių blyną.  Šventės pabaigoje varžytuvių dalyviai atliko žemaitišką dainą ,,Aš regėjau kukutį“, sušoko žemaitišką šokį ,,Klecką“, ratelį ,,Pastatyti nomą“.   Varžytuves laimėjusi komanda apdovanota ženkliukais su Žemaitijos simboliu meška, o visos komandos -  rankų darbo pagamintomis varnelėmis ir šakočiais. Mūsų mokyklos komanda pakilia nuotaika grįžo iš varžytuvių  pasitikrinę žinias, pasilinksminę, susipažinę su kitų mokyklų bendraamžiais ir pasiryžę kuo daugiau kalbėti  žemaitiška  tarme.

Pradinių klasių mokytoja Zita Jonkuvienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Spalis 2019 13:26 )

 

Pirmoko diena

Jau ketvirti metai mūsų mokykloje vyksta  Pirmoko diena.   Šiais metais spalio 25 d. pirmokai ugdėsi visose mokyklos klasėse. Vyresnių klasių mokiniai kruopščiai, atsakingai ruošėsi tai dienai: rinko užduotis įvairioms veikloms, ruošė dovanėles mažiesiems draugams, labai stengėsi, kad pirmokams ši diena būtų kitokia. Iš ryto į pirmokų klasę sugužėjo būrys trečiokų. Jie vaikams uždėjo gimtadienio kepurėles ir pakvietė į sporto salę,  kur jų laukė parengtas kliūčių ruožas vikrumui ir lankstumui pasitikrinti. Trečiokų klasėje pirmokai  atsakė į pateiktus klausimus apie mokyklą, įrašydami žodžiuose praleistas raides. Vėliau laukė užduotys apie saugų eismą projektinėje lentoje. Kad  puikiai sektųsi mąstyti, vaikai buvo vaišinami gausiu vitaminų šaltiniu – morkytėmis. Mokyklos direktorė vaikus apdovanojo atšvaitais.  Vėliau pirmokėlius aplankė antrokai. Jie inscenizavo nuotaikingą, eiliuotą  pasakaitę apie ežio šeimyną „Kur pabėgo raidės?“. Vaikai atidžiai stebėjo vaidinimą ir lengvai atsakė į pateiktus klausimus. Po to antrokai surengė protmūšį „Lietuvių kalbos raidelių ir žodžių žinovas“. Vaikai varžėsi dėl ežiukų įsteigtų saldžių prizų. Po pertraukėlės mažuosius į salę pasikvietė ketvirtokai, kurie suvaidino ištrauką iš „Mažojo princo“ apie draugiškumą.  Kaip smagu  buvo įminti mįsles ir visiems kartu piešti draugystės piešinį! Po linksmų užsiėmimų pirmokai vaišinosi tėvelių paruoštais gardumynais. Ši diena pirmokėliams įsimins ilgai, nes vaikai bendradarbiavo, susipažino su kitų klasių mokiniais, atrado naujų draugų, sužinojo, kaip reikia elgtis, norint būti tikrais mokiniais.

1 klasės mokytoja Diana Cecervovaitė
                                                                               

Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Spalis 2019 08:17 )

 

<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 7 iš 89

Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
Mes turime 12 svečius online
Nuorodos vaikams
civilinesauga.lt
Saugaus elgesio pamokos
emokykla.lt
Kengūros treniruočių laukas
policija.lt
Amsiaus patarimai
Vaikų maitinimas

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Bruneros"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.bruneros.lt

Maitinimo organizavimo
tvarkos aprašas

4-7 m. valgiaraštis

6-10 m. valgiaraštis