AKCIJA ,,KALBA TYLA 2018“

Balandžio 25 dieną ,,Šnekučių“ grupės vaikai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinių įstaigų akcijoje ,,Kalba tyla 2018“. Akcija skirta Tarptautinei triukšmo suvokimo dienai paminėti, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą. Šnekučių ugdomoji veikla vyko lauke, pasisemiant gamtos vidinės ramybės, atkreipiant dėmesį į jos didybę, gausų ir nepakartojamą garsų pasaulį. Visą tai vaikai bandė perteikti savo piešiniuose.

,,Šnekučių“ grupės auklėtoja Regina Pronckienė.

 

“Tėvų linijoje” - visiems prieinama psichologų pagalba

Daugiau nei pusmetį veikianti “Tėvų linija” - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.

Greitoji pagalba sudėtingose situacijose

“Daugiausiai klausimų sulaukiame apie 2-3 metų vaikus ir paauglius. Tai amžiaus tarpsniai, kai itin ryškiai keičiasi vaikų elgesys. Jie nori atsiskirti nuo tėvų, todėl aktyviau reiškia savo nuomonę, pradeda daugiau prieštarauti. Dažnai tėvai pastebėję, kad sūnus ar dukra ėmė elgtis kitaip, nežino, kaip reaguoti. Be to, anksčiau buvę efektyvūs drausminimo metodai, staiga pradeda neveikti”, - pastebi Paramos vaikams centro psichologė, “Tėvų linijos” koordinatorė Jūratė Baltuškienė.

Tokiose sudėtingose situacijose, kai tėvai nežino, kaip elgtis, o neretai jau ir kantrybė senka, greitoji pagalba yra “Tėvų linija”. Profesionalūs psichologai padeda nusiraminti ir surasti konkrečiai situacijai geriausią sprendimą. Svarbu tai, kad konsultacijos yra anoniminės ir informacija neperduodama jokios tarnyboms.

Niekur kitur nedrįstų užduoti tokių klausimų

Ne kartą į “Tėvų liniją” skambinusi 12-metės mama sako, kad prasidėjus dukros paauglystei, kyla begalė klausimų, o pasitarti dėl asmeninių problemų su mokyklos specialistais ji nedrįsta.

Kita, nuo vaikų auginimo rūpesčių pervargusi, mama džiaugiasi, kad veikia “Tėvų linija”, nes čia paskambinusi, ji atgauna pasitikėjimą savimi, pasitikrina, ar tinkamai reaguoja į vaikų elgesį.

Pirmą kartą su “Tėvų linijos” psichologe kalbėjęs tėtis neslepia, kad po konsultacijos jam labai palengvėjo, tarsi akmuo nuo širdies nukrito, nes gavęs konkrečių patarimų suprato, kad problemos tikrai išsprendžiamos.

Atsiliepta į daugiau kaip 630 skambučių

“Itin daug skambučių sulaukiame iš mažesnių miestų ir miestelių. Mat čia sunku ne tik gauti psichologo konsultaciją, bet ir ne visuomet yra su kuo pasitarti iškilus sudėtingai ar konfliktinei situacijai tarp vaikų ir tėvų. Didmiesčiuose gyvenantys taip pat skambina dėl įvairiausių priežasčių. Vieni tiesiog nežino, kaip nuraminti įsiaudrinusią atžalą, kiti klausia konkrečių patarimų, pavyzdžiui, kaip motyvuoti vaiką mokytis, kodėl paauglys negrįžta namo sutartu laiku, kaip reaguoti į vaiko atsikalbinėjimus ir t.t. Taip pat tėvai ieško psichologo pagalbos sau, kilus konfliktui su vaiku”, - sako psichologė J.Baltuškienė.

Iš viso per 6 mėnesius, kai veikia “Tėvų linija”, specialistai atsiliepė į daugiau kaip 630 tėvų, įtėvių, globėjų, senelių skambučių ir padėjo jiems labiau suprasti vaikus, nusiraminti, patikėti, kad moka auginti savo atžalas.

Į “Tėvų liniją” skambinkite darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12. Daugiau informacijos - www.tevulinija.lt

"Tėvų linija" - Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos "Už saugią Lietuvą" dalis, įgyvendinama kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.


Apie Paramos vaikams centrą
Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti profesionalią, efektyvią, visavertę pagalbą vaikams ir šeimoms. Vykdomos programos: “Big Brothers Big Sisters”, “Antras žingsnis”, “Vaikystė be smurto”, “Pozityvi tėvystė”.


Daugiau informacijos:
Vaida Stoškuvienė
Paramos vaikams centro komunikacijos specialistė
Mob. tel. 8 618 84879
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

MŪSŲ MOKYKLOS BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVELIŲ ŽINIAI!

Šių metų balandžio 23 d. nuo 8 val. ryto mokyklos sporto salėje vyks mokyklos uniformų primatavimas ir užsisakymas.
Atvyks atstovė iš SAVITO STILIAUS.
Prašau atvykti vienam iš tėvelių su būsimu pirmoku ir išsirinkti bei užsisakyti uniformą.

Direktorė Jadvyga Vaitkienė

 

E.Mildažytė ir N.Narmontaitė su žygiu „Vardan tos“ į Telšius atneš artėjančios Dainų šventės nuotaiką

Balandžio 21 d., šeštadienį, atkurtos Lietuvos šimtmečio nuotaiką po visą Lietuvą skleidžiantis žygis „Vardan tos“ atkeliaus į Telšius. Nuo 12 val. Turgaus aikštėje šoks ir gros šimtmečio Dainų šventei besiruošiantys kolektyvai, šurmuliuos smulkiųjų verslininkų mugė, o miestiečius ir miesto svečius švęsti kvies žygio šauklė Edita Mildažytė. TV laidų vedėja visus susirinkusius telks ir dar vienai ypatingai misijai – pakviesti 4 milijonus lietuvių iš viso pasaulio liepos 6-ąją kartu giedoti šimtmečio „Tautišką giesmę”.
„Per 100 metų iš Lietuvos išvyko ir po visą pasaulį pasklido daugiau nei milijonas lietuvių. Sakoma, kad visur sutiksi žvirblį ir lietuvį. Kiekvienas iš mūsų pažįsta bent po vieną, kuris gyvena užsienyje, taigi žygio metu turėsim progą visus juos pakviesti šimtmečio proga jungtis į bendrą chorą. Jei mums pavyks pakviesti 4 milijonus, tai bus svarbus įrodymas, kad žmonių, kurių širdyse dega meilė Lietuvai, pasaulyje yra daugiau nei kada manėme“, – sakė E. Mildažytė. Kviesti tautiečius užsienyje galima svetainėje www.4000000.lt.  
Žemaitijos sostinėje žygis „Vardan tos“ suburs dainingiausius krašto mėgėjų meno kolektyvus, savo dainomis džiugins atlikėjai Kęstutis Jablonskis ir Juventas Radzys.
Žygis „Vardan tos“ į Turgaus aikštę atžygiuos iškilminga eisena Respublikos gatve. Kartu su Edita Mildažyte į Telšius atkeliaus iš mūsų miesto kilusi aktorė Nijolė Narmontaitė. Prie eisenos prisidės rajono bei miesto valdžios atstovai.
„Dainų šventė – tai ne kelių dienų renginys Vilniuje, tai – kasdienis, nenutrūkstantis procesas, kuriame dalyvauja tūkstančiai žmonių. Žmonės buriasi, mokosi dainų ir šokių, repetuoja, jaudinasi, dalyvauja atrankose. Norime, kad ši nuotaika neliktų vien repeticijų salėse, bet pasklistų po miestų gatves ir aikštes, užkrėstų visus žmones švęsti, linksmintis ir augintų tą bendrumo jausmą iki pat vasaros susitikimo sostinėje“, – sakė Dainų šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.
Pasak gerb. Liausos, kiekvienas, kuris yra kada nors dalyvavęs Dainų šventėje, yra neatsiejama šios šventės dalis, padėjusi šią unikalią tradiciją išsaugoti ir užauginti. Todėl jis labai ragina visus ateiti į šventę pasipuošus tų metų, kai dalyvavo, ženkliukais ir jungtis į Dainų šventės alumnų bendruomenę adresu www.alumnai.lt.
Be dainų ir šokių, bandelių ir karštos arbatos, renginio metu aikštėje šurmuliuos Žemaitijos regiono smulkiųjų verslininkų mugė, kurią organizuoja Dainų šventės mecenatas „Swedbank“. Joje vietos gyventojai bei renginio svečiai iš kitų miestų galės įsigyti šio krašto mažųjų įmonių produktų.
„Neabejojame, kad „Swedbank“ rengiama mugė Telšiuose taps tiltu tarp įmonių ir verslininkų bei jų prekėmis ir paslaugomis susidomėjusių pirkėjų. Be to, patogu ir tai, kad pirkėjams šiandien vis rečiau savo kišenėse reikia turėti grynųjų pinigų, nes šioje mugėje galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis“, – sakė Aivaras Janušauskas, „Swedbank“ Smulkių verslo klientų ir rinkodaros skyriaus vadovas.
Šalia koncerto scenos įsikūrusioje specialioje „Swedbank“ erdvėje veiks ir šimtmečio Dainų šventės kokardų dirbtuvės. Šios kokardos – tai išskirtinis lietuviškos trispalvės spalvų papuošalas, segamas greta širdies, ir simbolizuojantis meilę bei pasididžiavimą šimtmetį švenčiančia Lietuva. Kartu tai proga kiekvienam gaminančiam kokardą pademonstruoti savo bendruomeniškumą, mat dalis žygio metu pagamintų kokardų bus padovanotos Dainų šventės dalyviams pasipuošti.
Žygį per Lietuvą „Vardan tos“ organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva „Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su miestų kultūros centrais ir savivaldybėmis. Žygis jau aplankė Pasvalį, Radviliškį, Lazdijus, Marijampolę, Tauragę, o po Telšių patrauks į Uteną.

 

Vaikų velykėlės

Po švenčių susirinkę darželio vaikai pratęsė švenčių linksmybes. Rideno kiaušinius, šoko, žaidė, suposi, kad dideli augtų, laistėsi vandeniu, kad sveiki būtų, daužė kiaušinukus ir rinko stipriausią.

 

,,Šviesoforo‘‘ varžybos

Kovo 30 d. mokykloje vyko  tarpklasinės ,,Šviesoforo‘‘ varžybos, kurios, pagal tradiciją, vyksta kiekvieną pavasarį. Tai puiki proga mokiniams pasikartoti ir įtvirtinti saugaus eismo žinias, pasivaržyti tarpusavyje, kas geriausiai jas išmano.       
,,Šviesoforo‘‘ varžybose komandos turėjo atlikti 6 užduotis : 3 teorines ir 3 praktines. Užduotims teisėjavo mokytojos ir pareigūnės iš policijos. Tarp komandos narių vyko atkakli kova, nes mokiniai stengėsi surinkti kuo daugiau taškų ir nugalėti.
Šiais metais Saugaus eismo Žinovais tapo :
1 kl. mok.  – Armantas Jazdauskas, 2 b kl. mok. – Dorotėja Valiūtė,   3a  kl. mok. – Martynas Stankus , 4 kl. mok. –Simona Končiutė. Nugalėtojai buvo apdovanoti pareigūnių dovanėlėmis, o visiems dalyviams atiteko diplomai ir atšvaitai - šalikai.

,,Amsiaus draugų‘‘ klubo vadovė L. Zubavičienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 04 Balandis 2018 11:16 )

 

Su Šventom Velykom!

Gerbiami bendruomenės nariai,
Nuoširdžiai Jus sveikiname artėjančių Šv. Velykų proga.

Mokyklos darbuotojų vardu
Direktorė Jadvyga Vaitkienė

Gerbiami bendruomenės nariai,

Nuoširdžiai Jus sveikiname artėjančių Šv. Velykų proga.

 

<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 8 iš 75

Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Lankytojai
Mes turime 10 svečius online
Nuorodos vaikams
civilinesauga.lt
Saugaus elgesio pamokos
emokykla.lt
Kengūros treniruočių laukas
policija.lt
Amsiaus patarimai
Vaikų maitinimas

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Bruneros"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.bruneros.lt

Maitinimo organizavimo
tvarkos aprašas

4-7 m. valgiaraštis

6-10 m. valgiaraštis