Mieli mokiniai, tėveliai, darbuotojai

 

MIELI BENDRUOMENĖS NARIAI

Dabar adventas – ramybės, gerų darbų darymo ir šv. Kalėdų laukimo laikotarpis. Kviečiu šiuo laikotarpiu padaryti mažą stebuklą. Kurkime a n g e l u s, pavadindami

MEILĖS IR VILTIES ANGELAIS

Dovanokime vienas kitam. Tegul mūsų įstaigos bendruomenėje nelieka nė vieno žmogaus be angelo. Praleiskime adventą prasmingai, kad su džiaugsmu pasitiktume Jėzaus gimimą.

 

DIREKTORĖ

 

Švaros akcija

Telšių „Saulėtekio“ pradinėje mokykloje vykdėme akciją „Švarios rankos padės likti sveikiems“. Kaip tik šiuo metu moksleiviams buvo atliekamas tyrimas dėl askaridozės. Kol laukėme tyrimų atsakymų mokėmės kaip teisingai plautis rankas. Kiekviena grupė ir klasė prie prausyklėlės pasikabino rankų plovimo taisykles. Vaikai sužinojo, kad rankas muiluoti reikia 10 sekundžių, o po to labai svarbu gerai nuskalauti muilą nuo kiekvieno piršto, tai taip pat trunka 10 sekundžių. Rankų plovimo procesą užbaigia šluostymas. 3-4 klasių moksleiviai atsakinėjo į klausimus raštu. Pvz.: Kada Lietuvoje atsirado muilas?, Kokias ligas galima priskirti prie nešvarių rankų ligų? Kokie ligų simptomai? Kiekvienoje klasėje ir grupėje mokyklos slaugytoja vaikams pasakojo apie mikrobus tvyrančius ore, mokė vaikus higienos įgūdžių, ragino vaikus kurti eilėraštukus, skanduotes apie švarą, piešti piešinius, ruošti inscenizacijas. Lapkričio 29d. visi rinkosi į mokyklos aktų salę su atliktais namų darbais. Susumavome rezultatus: Iš 70 patikrintų vaikų rastas tik vienas askaridozės atvejis, smėlio mėginiai neigiami. Nugalėjo švara! Išklausėme kiekvienos klasės namų darbus, išėjo labai smagus savo kūrybos koncertas.

 

Bendrosios praktikos slaugytoja J. Mažrimienė

 

Kad žemaitiškas žodis lydėtų nuo vaikystės

Gyvename pačioje Žemaitijos sostinėje. O kiek bėra gyvas žemaitiškas žodis mažųjų žemaitukų lūpose? 2010 m . – paskelbti tarmių metais. Puoselėdami gimtą tarmę ir stengdamiesi išsaugoti jos paliktą tautosaką, vykdėme projektą ,, Rukoukėmės žemaitiška ‘‘ . Visą savaitę Telšių ,, Saulėtekio“ pradinėje mokykloje mokytojai ir mokiniai stengėsi šnekėti žemaitiškai. Rinko žemaitiškus žodžius, posakius, patarles, mįsles ir kt. smulkiąją tautosaką. 3 – 4 kl. mokiniai bandė išsiaiškinti skirtumus tarp bendrinės kalbos ir žemaičių tarmės. Mokiniai klausėsi išpūtę akis ir kartojo žemaitiškus žodžius, kurie skambėjo lyg svetimos kalbos žodžiai. Vaikams sužinoti, kokią Lietuvos dalį užima Žemaitija, padėjo didžiulis mokytojų padarytas žemėlapis ant mokyklos sienos. Per pertraukas prie jo vis būriavosi mažieji. Kiekvienos klasės mokiniai pagal savo galimybes bandė, kuo daugiau sužinoti, kur gyvena žemaičiai, koks žemaičių būdas. Tam padėjo surengta knygų paroda bibliotekoje. Pakeliauti po kraštą ir pasigrožėti puikiais jos kampeliais pagelbėjo internetas, sukaupta vaizdinė medžiaga. Vaikai mielai vardijo matytas ir patikusias vietas, o savo norus, kur norėtų nuvykti pavaizdavo piešiniuose ,, Gražeusios Žemaitėjas kerteles‘‘. Mokytojos pasakojo, kad ruošiantis projekto užbaigimo šventei „Dėl ėlga leižovė dontys išgriova“ iš pradžių vaikams kilo daug juoko, po kiek laiko patys džiaugėsi, šnekėdami, sekdami pasakas ir dainuodami žemaitiškai. Ir vis gyrės, kad taip jų babos šneka. Norinčių pasirodyti programėlėje netrūko. Šventėje mažuosius pasitiko babūnelė su savo vaikeliais, kurie kvietė klasių mokinius atverti savo surinktos tautosakos skryneles, minti mįsles, krėsti šposus. Net eilės tą dieną skambėjo žemaitiškai. Babūnelė išklausiusi ir pagyrusi mokinukus, kad taip puikiai šventei pasiruošė. Pati dalino patarimus, kaip reikia augti sveikais ir gerais vaikais. Linkėjo nepamiršti senelių ir tėvų tarmės, šnekėti ja dažniau . Šventės pabaiga buvo ne tik linksma, bet ir skani. Patys vaišinomės ir kitus vaišinome žemaitiškais valgiais, kuriuos pagelbėjo pagaminti vaikų mamos, močiutės, valgyklos darbuotojos. Ir kas gal drįsti sakyti, kad žemaitis užsidaręs, nešnekus, nelinksmas? Mažieji ,,Saulėtekio“ pradinės žemaitukai tai paneigė ir vis klausė, kada vėl bus tokia šventė?

Mokytoja – metodininkė Lina Zubavičienė

 

"Duona - stalo ponia"

"Smalsučių" grupės vaikai visą savaitę domėjosi kaip ant mūsų stalo atsiranda duona, mokėsi tausoti ir pagarbiai su ja elgtis. Vaikai žarstė ir ragavo rugių, kviečių grūdus, kūlė varpas spragilais ir išmoko spragilų dainelę: "Pats su pačia, duktė trečia, senis, senė ir piemenė". O vėjinio malūno sparnai, maldami miltus traška: "Rygoj geriau, Rygoj geriau". Kartu su tėveliais skanavo ir rinko gardžiausią duonelę. Duona karaliene tapo "Plikyta Šaukėnų šventinė duona". Dėkojame mamoms ir močiutėms, surengusioms vaikams duonos patiekalų vaišes. Vaikai skanavo ubagynės, duonos su česnaku, duonos pyrago, linksmų vėrinukų.

                           Dir. pav. ugdymui Milda Monstienė

 

''Kas mus saugo''

Spalio 13 d. vyko intergruotos veiklos diena " Kas mus saugo". Mokiniai atlikdami užduotis pakartojo saugaus eismo taisykles. Aplankė gaisrinę ir policijos komisariatą. Susipažino su šių tarnybų darbu.

 

Pirmokų krikštynos

Spalio 20 d. "Saulėtekio" pradinės mokyklos pirmokai buvo pakviesti į"Miško mokyklą" - čia antrokų ir mokytojos Linos Zubavičienės suruoštos "Pirmokų krikštynos". Pakliūti į krikštynas nebuvo taip paprasta. Prmiausia reikėjo įveikti miško žvėrelių paruoštas kliūtis. Sėkmė lydėjo visus pirmokėlius, todėl salėje juos pasitiko visa žvėrelių taryba, kuri egzaminavo mažuosius mokinukus. Pirmokai minė mįsles, švarino žvėrelių kuprines, klausėsi eilių, atliko linksmąsiais užduotėles, dainavo daineles, priėmė pirmokų priesaiką. Raudonkepuraitė pasidžiaugė šauniais pirmokėliais ir apdovanojo krikštynų pyragu, saldainiais. Žvėrelių taryba įteikė "Pirmoko diplomus" ir palinkėjo visiems sėkmės. Pirmokėliai grįžo į klases linksmi ir dar ilgai dalinosi gražios šventės įspūdžiais.

                                Pirmų klasių mokytojos

Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 21 Spalis 2010 14:57 )

 

<< Pradžia < Ankstesn 71 72 73 74 75 76 77 78 79 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 78 iš 79

Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
Mes turime 9 svečius online
Nuorodos vaikams
civilinesauga.lt
Saugaus elgesio pamokos
emokykla.lt
Kengūros treniruočių laukas
policija.lt
Amsiaus patarimai
Vaikų maitinimas

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Bruneros"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.bruneros.lt

Maitinimo organizavimo
tvarkos aprašas

4-7 m. valgiaraštis

6-10 m. valgiaraštis