,,AŠ GALIU – GALI IR TU‘‘

Lapkričio 28 d. Telšių ,,Germanto‘‘ progimnazijoje vyko rajoninė pradinių klasių mokinių ir mokytojų kūrybinė praktinė konferencija ,,AŠ GALIU – GALI IR TU‘‘.
Mūsų, „Saulėtekio“, pradinei mokyklai atstovavo bei pranešimus pristatė :
2 klasės mokinys Armantas Jazdauskas  (pranešimas „Man patinka dainuoti‘‘);
3 b klasės mokinė  Salomėja Valiutė  (pranešimas ,,Aš kūrybinga ir man tai patinka‘‘);
4 a klasės mokinė Viltė Teniukaitė (pranešimas ,,Mano pirmoji knygelė‘‘);
4 b klasės mokinė Goda Lingytė (pranešimas ,,Aš ir gyvūnai‘‘).
Praktinį užsiėmimą ,,Eksperimentai‘‘ konferencijos jauniesiems dalyviams vedė mokytoja – metodininkė Zita Jonkuvienė.

Pradinių klasių mokytojos Lina Zubavičienė, Virginija Vasiliauskaitė, Regina Nostienė, Diana Cecervovaitė.

Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 29 Lapkritis 2018 09:37 )

 

Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 12-16 d. mūsų mokykloje vyko Tolerancijos savaitė. Šiais mokslo metais tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis buvo RAKTAS - mokiniai visas dienas juos piešė ir dekoravo, o vėliau - jais papuošė mokyklos erdves. Raktas – atrakinti žmonių širdis ir jausmus. 2-4 klasių mokiniai dalyvavo susitikimose su psichologe Alvyda Beržanskiene. Kalbėjosi, kaip suprasti šalia esantį žmogų ne tik kitokia išvaizda, bet ir kitaip besielgiantį, kitaip galvojantį. 1, 3a, 4a klasių mokiniai žiūrėjo spektaklį „Vaivorykštės vartų beieškant“. 2, 3b, 4b klasių mokinai žiūrėjo filmus, skirtus tolerancijai „Raktas“ ir „Septynžiedė  gėlelė“. Klasės valandėlių metu vyko spektaklio ir filmų aptarimai.
Tolerancijos raktu visi atrakinkime savo širdis dėkingumui, pagarbai, pasitikėjimui, bendrystei, draugystei, meilei artimui ir gailestingumui.

Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 22 Lapkritis 2018 08:29 )

 

„Karjeros dienos“ šurmulys

„Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“,- byloja liaudies išmintis. Ne vienas mokinys svajoja apie norimą profesiją. Lapkričio 12-20 dienomis, „Karjeros dienos“ proga, mūsų mokyklos mokiniai  lankėsi pas įvairių profesijų atstovus:
1 klasės mokiniai svečiavosi Telšių rajono savivaldybėje. Mažiesiems ranką spaudė pats Telšių meras Petras Kuizinas, kuris vaikams papasakojo apie savo darbą, aprodė posėdžių salę bei kabinetą ir net suteikė galimybę pasėdėti tikroje mero kėdėje.
2-okai lankėsi „2BPack“ įmonėje (Telšiuose). Mokiniai pamatė, kaip atrodo šiuolaikinis fabrikas: didžiulės erdvės, pilnos įrengimų ir mechanizmų. Sužinojo, kiek daug įvairių pakavimo darbų atlieka šios įmonės darbininkai: matuoja audinius, rūšiuoja varžtus, pakuoja vaikų konstruktoriaus „Plus plus“ detales.
3 a klasės mokiniai susipažinti su picų kepėjo profesija vyko į Mažeikius. Mokiniai picerijoje „Bellanapolis“ patys gamino savo mėgstamą picą, kuria paskui smagiai pasivaišino.
3 b klasės ugdytiniai lankėsi Telšių maisto ir veterinarijos tarnyboje. Mokiniai sužinojo, kokia veikla užsiima tarnybos darbuotojai, susipažino su sveiko maisto produktais, mokėsi nuskaityti augintinių mikroschemas, atliko testą apie karvės pieną.
4 a klasės auklėtiniai lankėsi siuvykloje „Porolon“ (Telšiuose), kur siuvami apmušalai baldams. Mokiniai buvo supažindinti su siuvyklos darbu, siuvėjo profesija; sužinojo, kokios operacijos atliekamos sukirpimo, apmėtymo, brokavimo ir pakavimo cechuose.
4 b klasės mokiniai susipažino su ugniagesio profesija – vaikai lankėsi Telšių apskrities priešgaisrinėje tarnyboje. Apsilankymo metu mokiniams papasakojo apie ugniagesių darbo specifiką, saugaus elgesio buityje taisykles bei kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus; dalyvavo gaisrinių automobilių ir technikos demonstracijoje.
Mokiniams visos pristatytos profesijos pasirodė labai įdomios. Edukacinės išvykos prabėgo įdomiai, informatyviai, kūrybingai ir linksmai. Aptardami savo įspūdžius, mokiniai ir mokytojai džiaugėsi, kad turėjo puikią galimybę iš arti susipažinti su įvairių specialybių atstovais bei jų darbu. Taip pat nuoširdžiai dėkojame tėveliams, kurie stengėsi ir prisidėjo prie šių išvykų organizavimo.

Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 21 Lapkritis 2018 14:11 )

 

Akcija ,,Būk matomas!‘‘

Spalio 24 rytą  mokykloje vyko tradicinė akcija ,,Būk matomas !‘‘. ,,Amsiaus draugų‘‘ klubo nariai pasitiko mokyklos draugus , mokytojas  ir tikrino ar jie segi atšvaitus.  Patikros rezultatai džiugino mažuosius tikrintojus: visos  mokytojos  segėjo atšvaitus,  rodė  tinkamą pavyzdį savo mokiniams.
Dauguma mokinių segėjo net po kelis skirtingų rūšių atšvaitus prie kuprinių ir drabužių. Labai džiugu, kad tėveliai vis labiau rūpinasi savo vaikų saugumu, nuperka kuprines, striukus ir net batus su šviesą atspindinčiomis detalėmis.
Stropiausiai atšvaitus segėjo pirmokai ir antrokai. Vyresnėse klasėse buvo mokinukų, kurie neturėjo nė vieno atšvaito.
               3a – 1 mokinys, 3b – 2 mokiniai,  4 a – 4 mokiniai,  4 b- 2 mokiniai.
Šiems mokiniams buvo priminta , kad atšvaitas tai -  ne niekutis ir ne blizgutis, bet labai svarbi saugumo priemonė tamsiame kelyje.    
Segėkime atšvaitą , saugokime save !

,,Amsiaus draugų‘‘ klubo vadovė Lina Zubavičienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 26 Spalis 2018 08:17 )

 

“Pirmoko diena“

Pagal mokyklos veiklos planą, antri metai iš eilės jau vyksta „Pirmoko diena“. Ir šiemet, spalio 19 dieną, vyko „Pirmoko diena“. Ryte pirmokus pasveikino trečiokai. Jie įteikė balionus ir pakvietė į 3b klasę. Čia mokinukai buvo suskirstyti grupelėmis ir turėjo atlikti rudeniškas užduotis prie išmaniosios lentos, kurias padėjo įveikti vyresnieji draugai trečiokai. Už gerą darbą ir parodytas žinias pirmokai buvo apdovanoti medaliais - obuoliais. Vėliau  į pirmokų klasę užsuko antrokai. Jie pakvietė mokinukus į sporto salę, kurioje laukė improvizuota gatvė ir net požeminė perėja.  Pirmokai, atidžiai stebimi antrokų,  turėjo teisingai atlikti užduotis. Po to veiklos vyko antrokų klasėje. Pirmokai atsakinėjo į klausimus, žymėjo linksmus ir liūdnus veidukus užduočių lape bei jų žinios buvo įvertintos prizais.  Šiek tiek pailsėjus, ketvirtokai mažuosius pasikvietė į šokių salę. Čia visi kartu smagiai trypė „Ceceliukę  Marceliukę“, šoko lietuvių liaudies ratelius, ritminį šokį. Muzikos mokytoja, kartu su ketvirtokais, mokė pirmokus dainuoti „Saulėtekio“ mokyklos himną. Paskutiniai užsiėmimai taip pat buvo judrūs. Ketvirtokai pirmokams įteikė žuveles, kuriomis mažieji pavirtę, turėjo įveikti įvairiausias kliūtis sporto aikštelėje. Vėliau pirmokėliai tapo jūreiviais, piratais, rykliais. Smagu buvo atlikti užduotis kartu su ketvirtokais.    Po linksmų užsiėmimų pirmokėliai vaišinosi jų tėvelių paruoštais gardumynais.

1 klasės mokytoja Jolanta Radžiuvienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 22 Spalis 2018 12:03 )

 

Anglų kalba su projektu “Gamta aplink mus”

Šiemet pirmokai anglų kalbos pamokėlėse gilinasi į gamtą, jos reiškinius. Pasitelkdami pasaulio pamokose įgytas žinias, išeidami į gamtą, parkelį, mokosi medžių ir jų dalių pavadinimus, apie augmeniją, kitą gyvąją gamtą, žmonių dirbamus darbus įvairiais metų laikais, plečia žodyną anglų kalba.
Jau rugsėjo ir spalio mėnesį mokiniai tyrinėjo gamtą, piešė, lankstė, “išlydėjo” paukščius į pietus su savo pasidarytais paukštelių modeliais. Mokiniai įsiminė kai kurių išskrendančių paukščių pavadinimus, gebėjo pasakyti, kodėl jie palieka mūsų šalį. Stebėjo ąžuolo ir klevo medžius, lygino jų panašumus bei skirtumus, įvardijo jų vaisius, darė projektą.
Dar daug tyrinėjimų per likusius septynis mėnesius apglėbs mažųjų pirmokėlių delniukai ir akytės, dar daug žodelių bei kalbėjimo frazių įsimins stebėdami gyvąją gamtą, atlikdami užduotėles  anglų kalbos pamokėlėse.

Anglų kalbos mokytoja Sigutė Puškorienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 22 Spalis 2018 11:43 )

 

Rudens Olimpiada

Saulėtą spalio 12 dieną visus darželiečius į mokyklos kiemą pakvietė Rudenėlis (auklėtoja Regina Pronckienė). Išklausęs vaikų komandų skanduočių, Rudenėlis visus kvietė sportuoti  į Rudens Olimpiadą. Mažieji išmėgino savo jėgas mėtydami kaštonus į taikinį, eidami kankorėžių taku, nešdami cukinijas, eidami ,,voratinkliu“, puošdami pelėdas medžių lapais. Vėliau visi aplankė ,,Nykštukų kiemą“, kuriame iš tėvelių suneštų rudens gėrybių auklėtojos buvo sukūrusios Pelytę, Kirmelytę, Pagranduką ir kitokius darbelius. Visi džiaugėsi puikiu tėvų ir pedagogų bendradarbiavimu siekiant gerų, džiugių ir malonių emocijų.

Auklėtoja Regina Pronckienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 15 Spalis 2018 13:40 )

 

<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 9 iš 80

Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
Mes turime 8 svečius online
Nuorodos vaikams
civilinesauga.lt
Saugaus elgesio pamokos
emokykla.lt
Kengūros treniruočių laukas
policija.lt
Amsiaus patarimai
Vaikų maitinimas

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Bruneros"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.bruneros.lt

Maitinimo organizavimo
tvarkos aprašas

4-7 m. valgiaraštis

6-10 m. valgiaraštis