Nupink draugui ,,Draugystės“ apyrankę"

Niūrias lapkričio dienas Telšių ,, Saulėtekio“ pradinės mokyklos mokiniams praskaidrino neįprastų veiklų projektas ,, Draugystės apyrankė“, kuris vyko visą savaitę. Projektą pradėjome nuo Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo. Vaikai klasės valandėlių metu sužinojo, kas yra tolerancija. Aptarė jos svarbą žmonių gyvenime. Mokinių piešti, lankstyti Tolerancijos laivai išplaukė ir papuošė mokyklos erdves. Sekančią dieną mokyklos salėje išaugo Tolerancijos medis, kurį papuošė vaikų mintys apie toleranciją. Visi šoko ir žaidė draugystės ratelius, dainavo daineles. Toliau laukė kūrybinės veiklos diena. Mokiniai ypač noriai ėmėsi – apyrankių pynimo. Nepastebimai pralėkė net kelios pamokos, kiek buvo įdėta išmonės ir darbo, kol ,, Draugystės“ apyrankės papuošė draugų rankas. Apyrankėmis buvo apdovanotos net mokytojos ir mokyklos direktorė. Apsikeitę apyrankėmis, vaikai vaikštinėjo po mokyklą ir džiaugėsi, kad turi draugų, kurie juos myli. Toleranciją pagražina šypsena, mandagus ar geras žodis. Smagu, kai moki ir gali pasisveikinti, padėkoti ne tik gimtąja kalba. Todėl Pasaulinę sveikinimosi dieną sveikinomės įvairiomis kalbomis, rašėme ir puošėme šiais žodžiais plakatus. Vaikai pasakojo, apie keliones į svečias šalis, ten girdėtą kalbą. Per mandagumo dieną, mokykla švietė vaikų šypsenomis, skambėjo mandagumo frazės, dažnas stengiesi būti drausmingesnis. Laukė rimta užduotis - išrinkti pačius tolerantiškiausius ir mandagiausius mokinius klasėse. Čia virė nemenkos diskusijos, kol buvo išrinkti vaikai verti šių garbingų vardų. Projektą užbaigė popietė ,,Linksmai apie rimtus dalykus“. Klasės vaidino savo sukurtas inscenizacijas – linksmas, o kartu ir pamokančias bendravimo situacijas. Mokyklos direktorė J.Vaitkienė pasidžiaugė mokinių nuveiktais darbais projekto metu ir apdovanojo padėkos raštais mandagiausius ir tolerantiškiausius mokinius. Pareigūnė iš Telšių VPK Prevencijos poskyrio specialistė N. Novakova skatino mokinius kasdien būti mandagiems, tolerantiškiems, nepamiršti savo pareigų. O pačius mandagiausius ir tolerantiškiausius mokyklos mokinius paskatino dovanėlėmis. Popietę baigėme mintimi, kad mandagumas nieko nekainuoja, bet mūsų bendravimą daro maloniu.
                                      Projekto koordinatorė mokyt.- metod. L.Zubavičienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 29 Lapkritis 2011 15:04 )

 

Projektas

Projektas ,, Draugystės apyrankė‘‘ Vykdymo laikas lapkričio 16 -24 d. Vykdytojai : 1- 4 klasių mokiniai Uždaviniai ir tikslai: Suteikti žinių apie toleranciją, kam ji reikalinga. Ugdyti mokinių tolerantiškumą ir mandagumą bendraujant. Lavinti kūrybiškumą, pinant apyrankes, piešiant plakatus, ruošiant inscenizacijas. Laukiamas rezultatas: mokyklą papuoš ,,Tolerancijos medis‘‘, plakatai su sveikinimosi žodžiais kitomis kalbomis, vaikai pasikeis Draugystės apyrankėmis, bus išrinkti ir pagerbti tolerantiškiausi ir mandagiausi mokyklos mokiniai.

 

Data

Veiklos

Vykdytojai

11- 16 d.

trečiadienis

Klasės valandėlės ,, Tolerancija – tai...‘‘

Minima pasaulinė Tolerancijos diena.

Klasių mokytojos

11- 17 d.

ketvirtadienis

Šventinis rytas ,, Toleruok tokį , koks esu‘‘

Tolerancijos medžio auginimas salėje.

Draugystės rateliai ir dainelės.

Bibliotekos vedėja,

muzikos mokytoja

11- 18 d.

penktadienis

Draugystės apyrankių pynimas ir apsikeitimas su draugais.

Tolerantiškiausio mokinio, -ės rinkimai klasėje.

Klasių mokytojos.

11 – 21d.

pirmadienis

Minima Pasaulinė sveikinimosi diena.

Sužinome, kaip sveikinasi kitomis kalbomis. Plakatuose parašomi šie žodžiai.

Plakatais papuošiami m-klos koridoriai.

Klasių mokytojos.

11 – 22d.

antradienis

Mandagumo diena mokykloje.

Prisimenami mandagumo žodžiai ir bendravimo taisyklės.

Renkamas mandagiausias klasės mokinys, -ė.

Klasių mokytojos.

11 – 23d.

trečiadienis

Klasių mokiniai ir mokytojos ruošiasi projekto apibendrinimo popietei, kuria inscenizacijas.

Klasių mokytojos.

11 – 24d.

ketvirtadienis

Projekto apibendrinimo popietė.

Inscenizacijų pristatymas ,,Linksmai apie rimtus dalykus‘‘.

Tolerantiškiausių ir mandagiausių mokinių pagerbimas.

Svečiuose policijos inspektorė  N. Novikova.

Klasių mokytojos.

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 21 Lapkritis 2011 13:10 )

 

Tolerancijos diena

Lapkričio 16-oji yra Tarptautinė tolerancijos diena. Todėl 2011 m. lapkričio mėn. 15 d. vyko pramoga ,,Draugystė“. ,,Šnekučių“ (aukl. R.Pronckienė) ir ,,Kodėlčiukų“ (aukl. E.Tumbrotienė, Z.Šliogerienė) grupių vaikai sugužėjo į sporto salę. Ten žaidėme draugystės žaidimus, sportavome, bendravome. Visi kartu buvome dėmesingi, tolerantiški, pakantūs kitiems, kultūringi, kantrūs, mokėmės sugyventi ir sutarti. Pasižadėjome ir toliau draugauti, padėti bėdoje, padrąsinti vieni kitus, būti kantriems.
                      "Šnekučių" gr. auklėtoja R. Pronckienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 16 Lapkritis 2011 08:27 )

 

Apsilankė rašytojas Vytautas Račickas

Lapkričio 14 dieną mūsų mokykloje vyko susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku. Į susitikimą su rašytoju prigužėjo pilna salė vaikų. V. Račickas žiūrovams pristatė visas savo knygas, trumpai apžvelgė kiekvienos jų atsiradimo istoriją. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi ką kalbėjo jų mėgstamas rašytojas. V. Rašicko kūriniuose keliamos opiausios vaikų ir jaunimo problemos: tėvų skyrybos, nesutarimai, mokykla. Jos pateikiamos grakščiai, be banalumo, siužetai lengvi, suprantami, įtraukiantys ir sudominantys skaitytoją. Ypač kai šiais laikais, vaikams egzistuoja tik kompiuteris – vaikus būtina skatinti skaitymu. O skaitantys vaikai nuo neskaitančiųjų daug kuo skiriasi: pirmiausia jų rašymo ypatumai geresni, jie labiau mąstantys ir išsiugdę. Susirinkusiesiems knygų autorius perskaitė kelias ištraukas iš „Berniukai šoka breiką“, „Gyveno kartą Lukošiukas“, „Šokoladas iki pirmadienio“. Mokinukai vėliau drąsiai vienas paskui kitą uždavinėjo jam klausimus: kada parašė pirmąją knygą, ar dabar rašo, kokiu laiku kuria, kiek laiko kuria knygas, o autorius noriai atsakinėjo į visus klausimus, domėjosi mokinių nuomone. Savo pirmąją knygą jis parašė beveik per 3 metus, o būdamas 28-erių – ją išleido. Rašytojas sakė, kad vieną knygą kūrė dvidešimt metų, o kitą sukūrė net per dešimt dienų. Į pateiktą klausimą ,,iš kur semiasi minčių savo knygoms“, teigė, kad jo knygų herojais dažniau tampa nenuoramos ir išdykę vaikai. Susitikimo pabaigoje mažieji skaitytojai ne tik galėjo įsigyti rašytojo parašytų knygų, tačiau ir gauti Vytauto Račicko autografą. Mokyklos biblioteka taip pat pasipildė naujomis jo knygelėmis. Dėkodami autoriui už įdomų susitikimą, palinkėjome nepamesti kūrybinės ugnelės ir nuolat mus džiuginti vis naujais kūriniais.

                                                               Bibliotekininkė Aldona Tamošauskienė

 

Edukacinė išvyka į Telšių miesto priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

Edukacinėje išvykoje į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, dalyvavę pirmokai ir priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Kodėlčiukai" vaikai įgijo žinių apie ugniagesių darbą, susipažino su priešgaisrine įranga, peržiūrėjo filmukus apie saugų elgesį buityje, apie artėjančios žiemos tykančius pavojus gamtoje, gatvėje. Vaikų žinias tikrino ir į jų klausimus atsakė priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistas A. Puškorius. Visi pasižadėjome nežaisti su degtukais, be reikalo neskambinti pagalbos numeriais, prisiminti kaip išvengti pavojų buityje, gamtoje. Išvykos metu vaikai patyrė džiugių emocijų, keletas iš mažamečių nusprendė užaugę tapti ugnegesiais.
                                                               Priešmokylinio ugdymo pedagogas E. Tumbrotienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 14 Lapkritis 2011 08:19 )

 

Užsiėmimas

Lapkričio 9 d. priešgaisrinio mokymo užsiėmimą 2-4 klasių mokiniams tema „Būk saugus, moksleivi!“ vedė Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus darbuotojai. Už aktyvų dalyvavimą mokiniams buvo įteiktos dovanėlės.
            „Saugiukų“ būrelio vadovė L. Zubavičienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 10 Lapkritis 2011 09:06 )

 

"Mokyklos ateitis - visų mūsų rūpestis"

Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu 2011-06-29 Nr. 768, nuo 2012 m. visos mokyklos, vykdydamos Pagrindinio ugdymo programas, dar turės pasirinkti ir specialaus ugdymo kryptį. Tai galėtų būti Valdorfo, Montessori metodu, tautiškumo, kūrybiškumo ar tolerancijos principais pagrįstas ugdymas. Gerb.
Tėveliai, prašome aktyviai dalyvauti apklausoje dėl mūsų mokyklos ateities vizijos. Siūlykite savo variantus skambindami arba rašydami elektoriniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
                                                                                        Direktorė J. Vaitkienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 07 Lapkritis 2011 15:59 )

 

<< Pradžia < Ankstesn 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 84 iš 89

Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
Mes turime 11 svečius online
Nuorodos vaikams
civilinesauga.lt
Saugaus elgesio pamokos
emokykla.lt
Kengūros treniruočių laukas
policija.lt
Amsiaus patarimai
Vaikų maitinimas

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Bruneros"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.bruneros.lt

Maitinimo organizavimo
tvarkos aprašas

4-7 m. valgiaraštis

6-10 m. valgiaraštis