„Karjeros dienos“ šurmulys

„Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“,- byloja liaudies išmintis. Ne vienas mokinys svajoja apie norimą profesiją. Lapkričio 12-20 dienomis, „Karjeros dienos“ proga, mūsų mokyklos mokiniai  lankėsi pas įvairių profesijų atstovus:
1 klasės mokiniai svečiavosi Telšių rajono savivaldybėje. Mažiesiems ranką spaudė pats Telšių meras Petras Kuizinas, kuris vaikams papasakojo apie savo darbą, aprodė posėdžių salę bei kabinetą ir net suteikė galimybę pasėdėti tikroje mero kėdėje.
2-okai lankėsi „2BPack“ įmonėje (Telšiuose). Mokiniai pamatė, kaip atrodo šiuolaikinis fabrikas: didžiulės erdvės, pilnos įrengimų ir mechanizmų. Sužinojo, kiek daug įvairių pakavimo darbų atlieka šios įmonės darbininkai: matuoja audinius, rūšiuoja varžtus, pakuoja vaikų konstruktoriaus „Plus plus“ detales.
3 a klasės mokiniai susipažinti su picų kepėjo profesija vyko į Mažeikius. Mokiniai picerijoje „Bellanapolis“ patys gamino savo mėgstamą picą, kuria paskui smagiai pasivaišino.
3 b klasės ugdytiniai lankėsi Telšių maisto ir veterinarijos tarnyboje. Mokiniai sužinojo, kokia veikla užsiima tarnybos darbuotojai, susipažino su sveiko maisto produktais, mokėsi nuskaityti augintinių mikroschemas, atliko testą apie karvės pieną.
4 a klasės auklėtiniai lankėsi siuvykloje „Porolon“ (Telšiuose), kur siuvami apmušalai baldams. Mokiniai buvo supažindinti su siuvyklos darbu, siuvėjo profesija; sužinojo, kokios operacijos atliekamos sukirpimo, apmėtymo, brokavimo ir pakavimo cechuose.
4 b klasės mokiniai susipažino su ugniagesio profesija – vaikai lankėsi Telšių apskrities priešgaisrinėje tarnyboje. Apsilankymo metu mokiniams papasakojo apie ugniagesių darbo specifiką, saugaus elgesio buityje taisykles bei kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus; dalyvavo gaisrinių automobilių ir technikos demonstracijoje.
Mokiniams visos pristatytos profesijos pasirodė labai įdomios. Edukacinės išvykos prabėgo įdomiai, informatyviai, kūrybingai ir linksmai. Aptardami savo įspūdžius, mokiniai ir mokytojai džiaugėsi, kad turėjo puikią galimybę iš arti susipažinti su įvairių specialybių atstovais bei jų darbu. Taip pat nuoširdžiai dėkojame tėveliams, kurie stengėsi ir prisidėjo prie šių išvykų organizavimo.

Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 21 Lapkritis 2018 14:11 )

 

Akcija ,,Būk matomas!‘‘

Spalio 24 rytą  mokykloje vyko tradicinė akcija ,,Būk matomas !‘‘. ,,Amsiaus draugų‘‘ klubo nariai pasitiko mokyklos draugus , mokytojas  ir tikrino ar jie segi atšvaitus.  Patikros rezultatai džiugino mažuosius tikrintojus: visos  mokytojos  segėjo atšvaitus,  rodė  tinkamą pavyzdį savo mokiniams.
Dauguma mokinių segėjo net po kelis skirtingų rūšių atšvaitus prie kuprinių ir drabužių. Labai džiugu, kad tėveliai vis labiau rūpinasi savo vaikų saugumu, nuperka kuprines, striukus ir net batus su šviesą atspindinčiomis detalėmis.
Stropiausiai atšvaitus segėjo pirmokai ir antrokai. Vyresnėse klasėse buvo mokinukų, kurie neturėjo nė vieno atšvaito.
               3a – 1 mokinys, 3b – 2 mokiniai,  4 a – 4 mokiniai,  4 b- 2 mokiniai.
Šiems mokiniams buvo priminta , kad atšvaitas tai -  ne niekutis ir ne blizgutis, bet labai svarbi saugumo priemonė tamsiame kelyje.    
Segėkime atšvaitą , saugokime save !

,,Amsiaus draugų‘‘ klubo vadovė Lina Zubavičienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 26 Spalis 2018 08:17 )

 

“Pirmoko diena“

Pagal mokyklos veiklos planą, antri metai iš eilės jau vyksta „Pirmoko diena“. Ir šiemet, spalio 19 dieną, vyko „Pirmoko diena“. Ryte pirmokus pasveikino trečiokai. Jie įteikė balionus ir pakvietė į 3b klasę. Čia mokinukai buvo suskirstyti grupelėmis ir turėjo atlikti rudeniškas užduotis prie išmaniosios lentos, kurias padėjo įveikti vyresnieji draugai trečiokai. Už gerą darbą ir parodytas žinias pirmokai buvo apdovanoti medaliais - obuoliais. Vėliau  į pirmokų klasę užsuko antrokai. Jie pakvietė mokinukus į sporto salę, kurioje laukė improvizuota gatvė ir net požeminė perėja.  Pirmokai, atidžiai stebimi antrokų,  turėjo teisingai atlikti užduotis. Po to veiklos vyko antrokų klasėje. Pirmokai atsakinėjo į klausimus, žymėjo linksmus ir liūdnus veidukus užduočių lape bei jų žinios buvo įvertintos prizais.  Šiek tiek pailsėjus, ketvirtokai mažuosius pasikvietė į šokių salę. Čia visi kartu smagiai trypė „Ceceliukę  Marceliukę“, šoko lietuvių liaudies ratelius, ritminį šokį. Muzikos mokytoja, kartu su ketvirtokais, mokė pirmokus dainuoti „Saulėtekio“ mokyklos himną. Paskutiniai užsiėmimai taip pat buvo judrūs. Ketvirtokai pirmokams įteikė žuveles, kuriomis mažieji pavirtę, turėjo įveikti įvairiausias kliūtis sporto aikštelėje. Vėliau pirmokėliai tapo jūreiviais, piratais, rykliais. Smagu buvo atlikti užduotis kartu su ketvirtokais.    Po linksmų užsiėmimų pirmokėliai vaišinosi jų tėvelių paruoštais gardumynais.

1 klasės mokytoja Jolanta Radžiuvienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 22 Spalis 2018 12:03 )

 

Anglų kalba su projektu “Gamta aplink mus”

Šiemet pirmokai anglų kalbos pamokėlėse gilinasi į gamtą, jos reiškinius. Pasitelkdami pasaulio pamokose įgytas žinias, išeidami į gamtą, parkelį, mokosi medžių ir jų dalių pavadinimus, apie augmeniją, kitą gyvąją gamtą, žmonių dirbamus darbus įvairiais metų laikais, plečia žodyną anglų kalba.
Jau rugsėjo ir spalio mėnesį mokiniai tyrinėjo gamtą, piešė, lankstė, “išlydėjo” paukščius į pietus su savo pasidarytais paukštelių modeliais. Mokiniai įsiminė kai kurių išskrendančių paukščių pavadinimus, gebėjo pasakyti, kodėl jie palieka mūsų šalį. Stebėjo ąžuolo ir klevo medžius, lygino jų panašumus bei skirtumus, įvardijo jų vaisius, darė projektą.
Dar daug tyrinėjimų per likusius septynis mėnesius apglėbs mažųjų pirmokėlių delniukai ir akytės, dar daug žodelių bei kalbėjimo frazių įsimins stebėdami gyvąją gamtą, atlikdami užduotėles  anglų kalbos pamokėlėse.

Anglų kalbos mokytoja Sigutė Puškorienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 22 Spalis 2018 11:43 )

 

Rudens Olimpiada

Saulėtą spalio 12 dieną visus darželiečius į mokyklos kiemą pakvietė Rudenėlis (auklėtoja Regina Pronckienė). Išklausęs vaikų komandų skanduočių, Rudenėlis visus kvietė sportuoti  į Rudens Olimpiadą. Mažieji išmėgino savo jėgas mėtydami kaštonus į taikinį, eidami kankorėžių taku, nešdami cukinijas, eidami ,,voratinkliu“, puošdami pelėdas medžių lapais. Vėliau visi aplankė ,,Nykštukų kiemą“, kuriame iš tėvelių suneštų rudens gėrybių auklėtojos buvo sukūrusios Pelytę, Kirmelytę, Pagranduką ir kitokius darbelius. Visi džiaugėsi puikiu tėvų ir pedagogų bendradarbiavimu siekiant gerų, džiugių ir malonių emocijų.

Auklėtoja Regina Pronckienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 15 Spalis 2018 13:40 )

 

„Saulėtekio“ mokinių edukaciniai užsiėmimai Gamtos mokykloje Varnių regioniniame parke

„Saulėtekio“ pradinė mokyklos 2-4 klasių mokiniai rugsėjo 24-26 d dienomis vyko į Varnių regioniniame parke vykusius edukacinius užsiėmimus iš pažintinei veiklai skirtų mokyklos lėšų. Antrokai susipažino su interaktyviu Varnių regioninio parko muziejumi, kepė bandeles ant laužo. Vaikai jas valgė ir džiaugėsi, kad maistą galima pasiruošti bet kokiomis sąlygomis.
Trečios klasės mokinai Gamtos mokykloje mokėsi nustatyti pasaulio kryptis, susipažino su kompasu. Mokėsi jį pasigaminti. Pasigaminę mokėsi surasti pasaulio kryptis pagal saulę, medžių šakas, kamienus, samanas, skruzdėlyną. Girininko Andriaus Bajorūno vedami, ėjo gilyn  į mišką. Klausydami įvairių garsų ir stebėdami gamtą,  mokėsi orientuotis miške ir sugrįžti į aikštelę. Girininkas vaikams papasakojo, kokie žvėrys gyvena Lietuvos miškuose ir kaip reikia elgtis juos sutikus. Netrūko emocijų žaidžiant linksmus žaidimus, pamėgdžiojant žvėrių balsus.
Ketvirtų klasių mokiniai susipažino su istorine, etnografine Žemaitijos parko praeitimi ir dabartimi.  „Geometrinių figūrų konstravimo gamtoje“ pamokoje mokiniams buvo perteiktos architektūros, statybos ir matematikos žinios. Ketvirtokai žinias puikiai pritaikė piešdami namus, gamindami iš rąstų lygiašones piramides. O kiek džiugesio buvo mokiniams, kai iš piramidžių patys pastatė namą, kurio tvirtumą išbandė užsilipdami ant namo viršūnės.
Visi mokiniai  džiaugėsi įgytomis žiniomis bei galimybe jas kūrybiškai taikyti praktinėje veikloje.

2-4 klasių mokytojos: Lina Zubavičienė, Zita Jonkuvienė, Virginija Vasiliauskaitė, Regina Nostienė, Diana Ccervovaitė

 

Europos kalbų diena mokykloje

Rugsėjo 26-ąją visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Ja siekiama išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms ir visus skatinti mokytis kuo daugiau kalbų.
Mūsų mokykloje taip pat buvo paminėta Europos kalbų diena. Bibliotekininkė Aldona Tamošauskienė mokyklos koridoriuje parengė informatyvų stendą, kur nuotaikingai pristatė užsienio kalbas, kuriomis kalba įvairios Europos šalių tautos. Per anglų kalbos pamokas mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Sigute Puškoriene darė Europos Sąjungos šalių vėliavėles, rašė linkėjimus viso pasaulio vaikams.  Kartu su mokiniais draugiškai sutarėme, kad, keliaujant po užsienio šalis, labai svarbu išmokti nors pačius paprasčiausius užsienio kalbos mandagumo žodelius: labas, viso gero, ačiū, prašau. Juk smagu, malonu, kai į svečią šalį atvykę užsieniečiai vietinius gyventojus pasveikina jų gimtąja kalba?
Čekų patarlė sako: „Jei moki tik vieną kalbą, gyveni tik vieną kartą“. Tikėkime, kad Europos kalbų diena skatins mokinių norą dar stropiau mokytis užsienio kalbų.

Anglų kalbos mokytoja Sigutė Puškorienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 28 Rugsėjis 2018 12:07 )

 

<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 81

Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
Mes turime 12 svečius online
Nuorodos vaikams
civilinesauga.lt
Saugaus elgesio pamokos
emokykla.lt
Kengūros treniruočių laukas
policija.lt
Amsiaus patarimai
Vaikų maitinimas

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Bruneros"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.bruneros.lt

Maitinimo organizavimo
tvarkos aprašas

4-7 m. valgiaraštis

6-10 m. valgiaraštis